Chairman's Cup > Swiss Qualifying > Round 12 > Board 1 Sön 26 at 15.50 - 16.50
Swedish Bridge Festival 2009
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
♠ |
KT72 |
|
NT |
|
North |
♥ |
42 |
|
N |
6 |
7 |
9 |
9 |
8 |
|
None |
♦ |
J52 |
|
S |
: |
6 |
8 |
: |
: |
|
|
♣ |
K863 |
|
E-W |
7 |
6 |
4 |
4 |
4 |
|
♠ |
Q |
♠ |
AJ85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
♥ |
9865 |
♥ |
Q3 |
|
Par |
3♠ by N = 140 |
|
♦ |
QT93 |
♦ |
A86 |
|
|
♣ |
Q972 |
♣ |
JT54 |
|
|
|
♠ |
9643 |
|
|
|
♥ |
AKJT7 |
|
|
|
♦ |
K74 |
|
|
|
♣ |
A |
|
1 |
MRAGOWIA SI |
2♥ |
S |
♠Q |
+1 |
140 |
6 |
|
Katts Catch |
4♠ |
N |
♣J |
-2 |
100 |
|
|
2 |
Denmark Women |
1♥ |
S |
♠Q |
+1 |
110 |
4 |
|
Magdalenas.se |
4♠ |
N |
♣5 |
-1 |
50 |
|
|
3 |
Bäst utan kort |
3♣ |
E |
♥A |
-2 |
100 |
|
|
Yellow |
2♠ |
N |
♣J |
+2 |
170 |
2 |
|
4 |
Uppland 1 |
1♥ |
S |
♦9 |
+1 |
110 |
4 |
|
TopBridge |
4♠ |
N |
♣J |
-1 |
50 |
|
|
5 |
Zmrzlina |
2♥ |
S |
♠Q |
-1 |
50 |
|
|
Sweden 1 |
2♥ |
S |
♠Q |
= |
110 |
4 |
|
6 |
D1891 |
2♥ |
S |
♠Q |
+1 |
140 |
7 |
|
Capone |
4♠ |
N |
♦A |
-3 |
150 |
|
|
7 |
Bridgelaget |
3♠ |
N |
♣5 |
= |
140 |
2 |
|
Berik |
1♥ |
S |
♠Q |
= |
80 |
|
|
8 |
de Botton |
2NT |
N |
♠4 |
+1 |
150 |
|
|
Gävleborg 2 |
2♠ |
N |
♣J |
+1 |
140 |
|
|
9 |
Buddha |
1♥ |
S |
♠Q |
= |
80 |
|
|
Bahaj |
1♥ |
S |
♠Q |
+2 |
140 |
2 |
|
10 |
Lichtenstein |
3♠ |
N |
♥Q |
= |
140 |
1 |
|
IBPA Journalists |
2♥ |
S |
♠Q |
= |
110 |
|
|
11 |
Team Malung |
4♠ |
N |
♥Q |
-2 |
100 |
|
|
Hedemora Quidditch |
3NT |
N |
♣5 |
-1 |
50 |
2 |
|
12 |
Latvia |
2♠ |
N |
♣T |
= |
110 |
|
|
Snapphanarna |
2♠ |
E |
♥K |
-3 |
150 |
1 |
|
13 |
Kämpe |
3♣ |
E |
♥K |
-3 |
150 |
2 |
|
Bokkhorn |
1♥ |
N |
♣7 |
= |
80 |
|
|
14 |
Lerner |
4♠ |
N |
♣5 |
-2 |
100 |
|
|
Linfröfors |
4♠ |
N |
♣J |
-2 |
100 |
|
|
15 |
www.outboardcovers.se |
1♥ |
S |
♦9 |
+2 |
140 |
2 |
|
Skalman |
1♥ |
S |
♠Q |
= |
80 |
|
|
16 |
Trappar Upp |
2♠ |
N |
♣J |
+1 |
140 |
|
|
ZANG |
2♠ |
N |
♣5 |
+1 |
140 |
|
|
17 |
Lom Kao |
2♥ |
S |
♠Q |
+1 |
140 |
|
|
Jönköping Majstången |
3♠ |
N |
♥Q |
= |
140 |
|
|
18 |
Skara Sommarlag |
4♠ |
N |
♦A |
-2 |
100 |
|
|
T.Bone |
3♠ |
N |
♣K |
-1 |
50 |
2 |
|
19 |
Tvåblomster |
1♥ |
S |
♠Q |
+1 |
110 |
4 |
|
Helens Pojkar |
4♠ |
N |
♥Q |
-1 |
50 |
|
|
20 |
Team Rackabajsere |
4♠ |
N |
♣J |
-2 |
100 |
|
|
Linder |
4♠ |
N |
♣J |
-1 |
50 |
2 |
|
21 |
Bridgekvist med ess |
2♣x |
E |
♥A |
-2 |
300 |
5 |
|
IMPact |
2♥ |
S |
♦9 |
= |
110 |
|
|
22 |
ÖMBF 2 |
1♥ |
S |
♠Q |
+1 |
110 |
5 |
|
ÖMBF 3 |
4♠x |
N |
♥Q |
-1 |
100 |
|
|
23 |
Team Ivetofta sparbank |
2♣x |
w |
♥4 |
= |
180 |
|
|
Yngve Sprätt |
1♥ |
S |
♠Q |
+2 |
140 |
8 |
|
24 |
Greven |
2♥ |
S |
♠Q |
= |
110 |
2 |
|
Hulta |
3♣ |
E |
♥A |
-1 |
50 |
|
|
25 |
MACH |
4♠ |
N |
♦A |
-1 |
50 |
|
|
Masken sprack |
1♥ |
S |
♠Q |
+1 |
110 |
4 |
|
26 |
Wales |
2♠ |
N |
♣3 |
+1 |
140 |
3 |
|
Danmark |
2♣ |
E |
♥A |
-1 |
50 |
|
|
27 |
Knock-Out |
2♠ |
N |
♣J |
= |
110 |
5 |
|
Örebro 1 |
4♠ |
N |
♦A |
-2 |
100 |
|
|
28 |
Streamline |
2♣ |
E |
♥A |
-1 |
50 |
3 |
|
Austnes |
3♠ |
N |
♣J |
-1 |
50 |
|
|
29 |
Göteborg 4 |
2♠ |
S |
♣7 |
+1 |
140 |
2 |
|
Masdjävlar |
1♥ |
S |
♠Q |
= |
80 |
|
|
30 |
Stockholm 2 |
3♣ |
E |
♥K |
-2 |
100 |
4 |
|
Älgdräparn med Bärare |
4♠ |
N |
♣T |
-1 |
50 |
|
|
31 |
BURT |
1♥ |
S |
♠Q |
= |
80 |
4 |
|
S:t Arnold |
4♠ |
N |
♣J |
-1 |
50 |
|
|
32 |
Tooo Humble |
1♥ |
S |
♣7 |
+1 |
110 |
5 |
|
Simons vevare |
4♠ |
N |
♣J |
-2 |
100 |
|
|
33 |
Blå Brickan |
4♠ |
N |
♥Q |
-1 |
50 |
|
|
Hälls Änglar |
4♠ |
N |
♣5 |
-1 |
50 |
|
|
34 |
De Omutbara |
2NT |
N |
♦8 |
+2 |
180 |
2 |
|
Västergötland 1 |
3♦ |
E |
♥A |
-2 |
100 |
|
|
35 |
En sexa skåne |
2♠ |
N |
♣5 |
-1 |
50 |
|
|
Stockholm 1 |
2♥ |
S |
♠Q |
+1 |
140 |
5 |
|
36 |
Bohuslän-Dals BF 2 |
2♥ |
S |
♠Q |
-1 |
50 |
|
|
Säfflås |
3♣ |
w |
♥4 |
-4 |
200 |
6 |
|
37 |
ARLA |
4♠ |
N |
♣J |
-1 |
50 |
|
|
Gott och Blandat |
3♠ |
N |
♣J |
= |
140 |
5 |
|
38 |
ÖMBF 1 |
2♣ |
E |
♥A |
-2 |
100 |
|
|
Last man standing |
2♥ |
S |
♠Q |
= |
110 |
|
|
39 |
Slutspel |
4♠ |
N |
♣5 |
-1 |
50 |
|
|
Team ÅmålKarlstad |
2♠ |
N |
♥7 |
= |
110 |
4 |
|
40 |
The får fairytales |
3♠ |
N |
♣5 |
= |
140 |
8 |
|
Trio med Bumba |
2♣x |
w |
♠7 |
= |
180 |
|
|
41 |
Jönköping 1 |
2♣ |
w |
♥4 |
= |
90 |
|
|
Team 112 |
1NT |
E |
♥4 |
-2 |
100 |
5 |
|
42 |
Sofia |
2♥ |
S |
♠Q |
-1 |
50 |
|
|
Mölnlycke |
2♥ |
S |
♠Q |
= |
110 |
4 |
|
43 |
Göteborg 2 |
2♥ |
S |
♣7 |
+2 |
170 |
1 |
|
Skåne 1 |
2♥ |
S |
♠Q |
+1 |
140 |
|
|
44 |
Karlstadsola |
3♠ |
N |
♣4 |
-1 |
50 |
|
|
Åland |
1NT |
N |
♣5 |
= |
90 |
4 |
|
45 |
Göteborg 1 |
1♥ |
S |
♣2 |
+1 |
110 |
|
|
Stockholm 3 |
1NT |
w |
♣6 |
-2 |
100 |
|
|
46 |
Gävleborg 3 |
1NT |
S |
♥5 |
+1 |
120 |
|
|
Värmland-Dal 1 |
2♥ |
S |
♠Q |
= |
110 |
|
|
47 |
Örebro 2 |
2♥ |
S |
♠Q |
= |
110 |
|
|
Gävleborg 1 |
3NT |
N |
♥Q |
= |
400 |
7 |
|
48 |
Västerbotten 1 |
2♥x |
S |
♦T |
+1 |
570 |
9 |
|
Swiss/Swedish Juniors |
2NT |
E |
♦3 |
-4 |
200 |
|
|
49 |
Mama Letolas Initiativbyrå |
2♥ |
N |
♠Q |
= |
110 |
|
|
Bohuslän-Dals BF 1 |
2♠ |
N |
♣T |
= |
110 |
|
|
50 |
Göteborg 3 |
|
|
|
|
|
|
|
BYE |
|
|
|
|
|
|
|