Chairman's Cup > Swiss Qualifying > Round 3 > Board 18 Lör 25 at 15.40 - 16.40
Swedish Bridge Festival 2009
|
1 |
Bokkhorn |
1♠ |
E |
♠2 |
+1 |
110 |
|
|
19 |
15 |
|
Skara Sommarlag |
3♣ |
E |
♦A |
= |
110 |
|
|
10 |
2 |
|
2 |
Snapphanarna |
2♠ |
w |
♠3 |
= |
110 |
|
|
12 |
13 |
|
TopBridge |
3♣ |
w |
♥K |
= |
110 |
|
|
18 |
22 |
|
3 |
Trappar Upp |
3♣ |
E |
♦A |
= |
110 |
|
|
11 |
0 |
|
Berik |
3♥ |
N |
♦Q |
-1 |
100 |
|
|
19 |
14 |
|
4 |
Denmark Women |
3♥ |
N |
♠6 |
-1 |
100 |
1 |
|
15 |
8 |
|
Uppland 1 |
2♣ |
E |
♦A |
+2 |
130 |
|
|
15 |
8 |
|
5 |
Göteborg 4 |
Pass |
|
|
|
0 |
3 |
|
9 |
3 |
|
Lerner |
1NT |
E |
♥8 |
= |
90 |
|
|
21 |
21 |
|
6 |
MRAGOWIA SI |
2♣ |
E |
♦A |
+1 |
110 |
|
|
19 |
21 |
|
Bridgekvist med ess |
2♠ |
E |
♦A |
= |
110 |
|
|
10 |
4 |
|
7 |
T.Bone |
1NT |
E |
♥8 |
= |
90 |
|
|
17 |
12 |
|
Stockholm 1 |
2♥ |
S |
♣5 |
-1 |
100 |
|
|
13 |
5 |
|
8 |
Bridgelaget |
1NT |
w |
♥K |
= |
90 |
1 |
|
14 |
13 |
|
MACH |
2♣ |
E |
♦A |
+1 |
110 |
|
|
16 |
18 |
|
9 |
Örebro 2 |
4♥ |
S |
♣K |
-2 |
200 |
|
|
12 |
13 |
|
Team Malung |
1♠ |
E |
♦A |
+1 |
110 |
3 |
|
18 |
22 |
|
10 |
Buddha |
2NT |
E |
♣J |
-3 |
150 |
6 |
|
23 |
45 |
|
Gävleborg 3 |
3♣ |
E |
♦A |
= |
110 |
|
|
7 |
20 |
|
11 |
Hulta |
2♣ |
E |
♠2 |
+1 |
110 |
|
|
18 |
24 |
|
ÖMBF 3 |
3♣ |
E |
♥8 |
= |
110 |
|
|
12 |
13 |
|
12 |
Slutspel |
3♣ |
E |
♦K |
= |
110 |
|
|
13 |
12 |
|
Team Ivetofta sparbank |
2♥ |
N |
♦Q |
+1 |
140 |
6 |
|
17 |
20 |
|
13 |
Capone |
2♣ |
E |
♥5 |
+1 |
110 |
|
|
10 |
10 |
|
Katts Catch |
3♣ |
E |
♦A |
= |
110 |
|
|
20 |
25 |
|
14 |
Örebro 1 |
2♦ |
w |
♥K |
-1 |
50 |
|
|
9 |
8 |
|
Austnes |
3♣ |
E |
♦K |
-1 |
50 |
|
|
21 |
27 |
|
15 |
Skalman |
3♣ |
E |
♦A |
= |
110 |
1 |
|
19 |
27 |
|
Latvia |
2♣ |
E |
♦A |
+2 |
130 |
|
|
11 |
14 |
|
16 |
Älgdräparn med Bärare |
2♣ |
E |
♥8 |
+1 |
110 |
|
|
10 |
1 |
|
Danmark |
2♣ |
E |
♥8 |
+1 |
110 |
|
|
20 |
16 |
|
17 |
de Botton |
Pass |
|
|
|
0 |
|
|
7 |
0 |
|
IBPA Journalists |
3♣ |
E |
♥2 |
-2 |
100 |
3 |
|
23 |
25 |
|
18 |
Jönköping 1 |
3♦ |
w |
♥K |
-1 |
50 |
2 |
|
14 |
16 |
|
Lichtenstein |
Pass |
|
|
|
0 |
|
|
16 |
19 |
|
19 |
Linfröfors |
Pass |
|
|
|
0 |
5 |
|
17 |
7 |
|
The får fairytales |
3♥ |
N |
♦Q |
-2 |
200 |
|
|
13 |
0 |
|
20 |
Bahaj |
2♣ |
E |
♥8 |
+1 |
110 |
|
|
25 |
39 |
|
Bohuslän-Dals BF 2 |
3♣ |
E |
♦K |
= |
110 |
|
|
3 |
1 |
|
21 |
Tooo Humble |
2♠ |
w |
♥K |
= |
110 |
|
|
4 |
2 |
|
Bäst utan kort |
2♣ |
E |
♦A |
+1 |
110 |
|
|
25 |
39 |
|
22 |
Blå Brickan |
3♣ |
E |
♦A |
= |
110 |
|
|
16 |
25 |
|
Jönköping Majstången |
1♠ |
E |
♦A |
= |
80 |
1 |
|
14 |
20 |
|
23 |
Masken sprack |
2♣ |
E |
♣J |
+1 |
110 |
|
|
12 |
17 |
|
Mölnlycke |
3♣ |
E |
♦K |
= |
110 |
|
|
17 |
27 |
|
24 |
Stockholm 3 |
2♣ |
E |
♦K |
+1 |
110 |
|
|
9 |
13 |
|
Tvåblomster |
1♠ |
E |
♠2 |
= |
80 |
1 |
|
21 |
33 |
|
25 |
Västergötland 1 |
2♣ |
E |
♦K |
+1 |
110 |
|
|
12 |
2 |
|
Yellow |
2♥ |
N |
♦Q |
-1 |
100 |
|
|
18 |
12 |
|
26 |
Gävleborg 2 |
3♣ |
E |
♦A |
+1 |
130 |
|
|
7 |
2 |
|
Hedemora Quidditch |
3♣ |
w |
♦A |
= |
110 |
1 |
|
23 |
26 |
|
27 |
Helens Pojkar |
1NT |
w |
♥4 |
= |
90 |
1 |
|
15 |
9 |
|
S:t Arnold |
3♣ |
E |
♦K |
+1 |
130 |
|
|
15 |
10 |
|
28 |
Wales |
3♣ |
E |
♥3 |
= |
110 |
|
|
8 |
7 |
|
www.outboardcovers.se |
Pass |
|
|
|
0 |
3 |
|
22 |
29 |
|
29 |
Zmrzlina |
2♣ |
E |
♣J |
= |
90 |
1 |
|
25 |
39 |
|
En sexa skåne |
2♣ |
E |
♦K |
+2 |
130 |
|
|
5 |
6 |
|
30 |
IMPact |
1NT |
w |
♥K |
= |
90 |
1 |
|
3 |
3 |
|
ZANG |
3♣ |
E |
♥8 |
= |
110 |
|
|
25 |
42 |
|
31 |
Karlstadsola |
2♥ |
N |
♦Q |
-1 |
100 |
3 |
|
5 |
11 |
|
Skåne 1 |
3♥ |
N |
♦Q |
-2 |
200 |
|
|
25 |
43 |
|
32 |
Sweden 1 |
3♣ |
E |
♣2 |
= |
110 |
|
|
19 |
29 |
|
De Omutbara |
1NT |
E |
♥8 |
= |
90 |
1 |
|
11 |
15 |
|
33 |
Hälls Änglar |
2♥ |
N |
♦Q |
-1 |
100 |
|
|
14 |
8 |
|
Last man standing |
3♣ |
E |
♦K |
= |
110 |
|
|
16 |
13 |
|
34 |
Streamline |
2♣ |
E |
♦A |
+1 |
110 |
3 |
|
25 |
38 |
|
Team 112 |
2♦ |
S |
♣5 |
-2 |
200 |
|
|
3 |
0 |
|
35 |
Team ÅmålKarlstad |
1♠ |
E |
♥8 |
+1 |
110 |
|
|
18 |
32 |
|
ARLA |
4♣ |
E |
♥8 |
-1 |
50 |
4 |
|
12 |
23 |
|
36 |
Gävleborg 1 |
2♣ |
E |
♦A |
+1 |
110 |
|
|
14 |
11 |
|
ÖMBF 1 |
2♣ |
E |
♥8 |
+1 |
110 |
|
|
16 |
13 |
|
37 |
Trio med Bumba |
2♠ |
E |
♠2 |
= |
110 |
|
|
15 |
18 |
|
Göteborg 2 |
2♣ |
E |
♦A |
+1 |
110 |
|
|
15 |
18 |
|
38 |
Lom Kao |
2♣ |
E |
♥8 |
+1 |
110 |
|
|
22 |
33 |
|
Simons vevare |
3♣ |
E |
♦A |
= |
110 |
|
|
8 |
10 |
|
39 |
Greven |
2♦ |
w |
♥K |
-2 |
100 |
5 |
|
16 |
16 |
|
Masdjävlar |
1♠ |
E |
♦A |
+1 |
110 |
|
|
14 |
14 |
|
40 |
D1891 |
Pass |
|
|
|
0 |
3 |
|
25 |
34 |
|
Gott och Blandat |
2♦ |
w |
♦4 |
= |
90 |
|
|
5 |
1 |
|
41 |
Göteborg 3 |
1NT |
N |
♠T |
= |
90 |
3 |
|
11 |
5 |
|
Team Rackabajsere |
Pass |
|
|
|
0 |
|
|
19 |
18 |
|
42 |
Kämpe |
3♣ |
E |
♥8 |
-1 |
50 |
5 |
|
25 |
41 |
|
Mama Letolas Initiativbyrå |
3♣ |
E |
♦A |
+1 |
130 |
|
|
3 |
0 |
|
43 |
Åland |
3♥ |
S |
♥7 |
-1 |
100 |
|
|
8 |
1 |
|
Linder |
3♣ |
E |
♦A |
-1 |
50 |
4 |
|
22 |
22 |
|
44 |
Säfflås |
3♣ |
E |
♦A |
= |
110 |
|
|
15 |
30 |
|
Värmland-Dal 2 |
1NT |
w |
♥K |
= |
90 |
1 |
|
15 |
31 |
|
45 |
Göteborg 1 |
1NT |
E |
♥8 |
= |
90 |
|
|
3 |
0 |
|
Knock-Out |
2♣ |
E |
♦K |
= |
90 |
|
|
25 |
40 |
|
46 |
Västerbotten 1 |
3♣ |
E |
♦K |
= |
110 |
|
|
11 |
13 |
|
Yngve Sprätt |
4♣ |
E |
♥9 |
-2 |
100 |
5 |
|
19 |
27 |
|
47 |
Bohuslän-Dals BF 1 |
2♣ |
E |
♦A |
+3 |
150 |
|
|
10 |
2 |
|
Swiss/Swedish Juniors |
1NT |
E |
♥8 |
= |
90 |
2 |
|
20 |
19 |
|
48 |
Magdalenas.se |
3♦ |
E |
♣J |
-3 |
150 |
1 |
|
15 |
12 |
|
BURT |
2♥ |
N |
♦Q |
= |
110 |
|
|
15 |
13 |
|
49 |
ÖMBF 2 |
1NT |
w |
♥K |
= |
90 |
1 |
|
20 |
16 |
|
Stockholm 2 |
3♣ |
E |
♦K |
= |
110 |
|
|
10 |
0 |
|
50 |
Värmland-Dal 1 |
2♣ |
E |
♥2 |
+1 |
110 |
|
|
8 |
7 |
|
Sofia |
2♥ |
S |
♠A |
= |
110 |
6 |
|
22 |
29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
♠ |
KJ3 |
|
NT |
|
East |
♥ |
KQT4 |
|
N-S |
4 |
6 |
7 |
5 |
6 |
|
N-S |
♦ |
T43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
♣ |
T64 |
|
E-W |
9 |
6 |
5 |
8 |
7 |
|
♠ |
A74 |
♠ |
T965 |
|
|
|
|
|
|
|
|
♥ |
73 |
♥ |
A65 |
|
Par |
3♣ by E = -110 |
|
♦ |
J9852 |
♦ |
Q |
|
|
♣ |
K95 |
♣ |
AQ873 |
|
|
|
♠ |
Q82 |
|
|
|
♥ |
J982 |
|
|
|
♦ |
AK76 |
|
|
|
♣ |
J2 |
|