Chairman's Cup > Swiss Qualifying > Round 15 > Board 32 Sön 26 at 19.40 - 20.40
Swedish Bridge Festival 2009
|
1 |
MRAGOWIA SI |
3NTx |
E |
♥6 |
-3 |
800 |
12 |
|
21 |
23 |
|
Yellow |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
|
|
9 |
5 |
|
2 |
Bäst utan kort |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
|
|
17 |
14 |
|
Sweden 1 |
2NT |
E |
♠T |
-2 |
200 |
1 |
|
13 |
7 |
|
3 |
D1891 |
2NT |
E |
♠T |
-2 |
200 |
1 |
|
12 |
6 |
|
de Botton |
2♠ |
N |
♣K |
+2 |
170 |
|
|
18.01 |
17 |
|
4 |
Skalman |
1NTx |
E |
♥6 |
-1 |
200 |
|
|
12 |
0 |
|
Bokkhorn |
3♦ |
w |
♠K |
+1 |
130 |
|
|
12 |
0 |
|
5 |
Denmark Women |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
|
|
21 |
20 |
|
IBPA Journalists |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
|
|
9 |
0 |
|
6 |
Masdjävlar |
2NT |
E |
♠T |
-2 |
200 |
1 |
|
16 |
14 |
|
Zmrzlina |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
|
|
14 |
10 |
|
7 |
Capone |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
|
|
22.02 |
25 |
|
T.Bone |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
|
|
8 |
3 |
|
8 |
TopBridge |
2♥ |
S |
♠8 |
+2 |
170 |
2 |
|
13 |
10 |
|
Lerner |
2NT |
E |
♠T |
-1 |
100 |
|
|
17 |
16 |
|
9 |
Berik |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
7 |
|
25 |
32 |
|
Uppland 1 |
3♦ |
w |
♠K |
= |
110 |
|
|
5.01 |
0 |
|
10 |
Jönköping Majstången |
3♠ |
N |
♣A |
+1 |
170 |
|
|
17 |
7 |
|
Magdalenas.se |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
|
|
13 |
0 |
|
11 |
Team Malung |
2♥ |
S |
♦3 |
+1 |
140 |
1 |
|
11 |
5 |
|
Bridgelaget |
1NT |
E |
♥5 |
-1 |
100 |
|
|
19 |
18 |
|
12 |
Hedemora Quidditch |
3♦ |
E |
♠K |
-1 |
100 |
|
|
13 |
3 |
|
Buddha |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
2 |
|
17 |
10 |
|
13 |
Katts Catch |
3♣ |
E |
♠T |
-2 |
200 |
3 |
|
17 |
17 |
|
Yngve Sprätt |
3♦ |
w |
♠K |
-1 |
100 |
|
|
13 |
11 |
|
14 |
Danmark |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
|
|
13 |
10 |
|
Gävleborg 2 |
2♠ |
N |
♣J |
+2 |
170 |
|
|
17 |
17 |
|
15 |
Lichtenstein |
3NTx |
E |
♠T |
-2 |
500 |
8 |
|
14 |
14 |
|
MACH |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
|
|
16 |
17 |
|
16 |
Streamline |
3♦ |
E |
♠T |
= |
110 |
|
|
12 |
9 |
|
Bahaj |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
7 |
|
18 |
18 |
|
17 |
Snapphanarna |
2♥ |
S |
♠8 |
+2 |
170 |
|
|
17 |
23 |
|
IMPact |
3♠ |
N |
♣K |
+1 |
170 |
|
|
13 |
16 |
|
18 |
ZANG |
3♣ |
E |
♠T |
-2 |
200 |
2 |
|
22 |
35 |
|
Lom Kao |
2♥ |
S |
♦5 |
+1 |
140 |
|
|
8 |
13 |
|
19 |
Tvåblomster |
3♠ |
N |
♣A |
+1 |
170 |
6 |
|
12 |
19 |
|
Kämpe |
2♦ |
w |
♣8 |
= |
90 |
|
|
18 |
30 |
|
20 |
Skara Sommarlag |
3♠ |
N |
♣A |
+1 |
170 |
2 |
|
21 |
25 |
|
Trio med Bumba |
2♥ |
S |
♠8 |
= |
110 |
|
|
9 |
5 |
|
21 |
Linfröfors |
2♥ |
S |
♠8 |
-1 |
50 |
2 |
|
24 |
29 |
|
Team Ivetofta sparbank |
3♦ |
w |
♠K |
= |
110 |
|
|
6 |
0 |
|
22 |
www.outboardcovers.se |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
|
|
13 |
4 |
|
Säfflås |
3♠ |
N |
♣A |
+1 |
170 |
|
|
17 |
12 |
|
23 |
ÖMBF 2 |
3♦ |
w |
♠K |
-1 |
100 |
|
|
12 |
1 |
|
Älgdräparn med Bärare |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
2 |
|
18 |
11 |
|
24 |
Stockholm 2 |
3♥ |
S |
♣5 |
= |
140 |
|
|
22 |
25 |
|
Knock-Out |
2♥ |
S |
♠8 |
+4 |
230 |
3 |
|
7 |
3 |
|
25 |
De Omutbara |
4♦x |
E |
♠K |
-2 |
500 |
8 |
|
15 |
14 |
|
ÖMBF 3 |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
|
|
15 |
14 |
|
26 |
Hulta |
3♥ |
S |
♠8 |
= |
140 |
|
|
18 |
20 |
|
Örebro 1 |
3♠ |
N |
♣A |
+1 |
170 |
1 |
|
12 |
10 |
|
27 |
Tooo Humble |
3♦ |
w |
♠K |
= |
110 |
|
|
12 |
15 |
|
Team 112 |
3♠ |
N |
♣A |
+1 |
170 |
7 |
|
18 |
26 |
|
28 |
Greven |
1NTx |
E |
♠T |
-1 |
200 |
2 |
|
24 |
27 |
|
Hälls Änglar |
2♥ |
S |
♠8 |
+1 |
140 |
|
|
6 |
0 |
|
29 |
Helens Pojkar |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
|
|
15 |
6 |
|
Austnes |
3♠ |
N |
♣K |
+1 |
170 |
|
|
15 |
7 |
|
30 |
Trappar Upp |
3♦ |
E |
♠T |
= |
110 |
|
|
13 |
13 |
|
Bridgekvist med ess |
2NT |
E |
♠T |
-1 |
100 |
5 |
|
17 |
20 |
|
31 |
Stockholm 1 |
1NT |
E |
♥3 |
-1 |
100 |
|
|
16 |
17 |
|
Team Rackabajsere |
3♠ |
N |
♣A |
+1 |
170 |
2 |
|
13 |
12 |
|
32 |
Last man standing |
3♠ |
N |
♣A |
+1 |
170 |
|
|
4 |
10 |
|
Blå Brickan |
3♠ |
N |
♠4 |
+2 |
200 |
1 |
|
25 |
46 |
|
33 |
Göteborg 4 |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
|
|
17 |
10 |
|
Masken sprack |
3♠ |
N |
♣A |
+1 |
170 |
|
|
13 |
2 |
|
34 |
Mölnlycke |
2♥ |
S |
♠8 |
+3 |
200 |
6 |
|
20 |
28 |
|
Skåne 1 |
3♥ |
S |
♣5 |
-1 |
50 |
|
|
10 |
12 |
|
35 |
Gott och Blandat |
2♥ |
S |
♠8 |
+3 |
200 |
1 |
|
13 |
9 |
|
Slutspel |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
|
|
17 |
15 |
|
36 |
Stockholm 3 |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
6 |
|
11 |
19 |
|
ARLA |
3♥ |
S |
♣2 |
-1 |
50 |
|
|
19 |
31 |
|
37 |
BURT |
3♥ |
N |
♠8 |
+3 |
230 |
2 |
|
16 |
19 |
|
Gävleborg 3 |
3♥ |
S |
♣6 |
+1 |
170 |
|
|
14 |
17 |
|
38 |
ÖMBF 1 |
1NT |
E |
♠T |
-1 |
100 |
|
|
7 |
0 |
|
Bohuslän-Dals BF 2 |
3♠ |
N |
♣A |
+1 |
170 |
2 |
|
23 |
24 |
|
39 |
Latvia |
3♥ |
S |
♠8 |
+1 |
170 |
|
|
15 |
14 |
|
Linder |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
|
|
15 |
14 |
|
40 |
Wales |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
|
|
9 |
9 |
|
S:t Arnold |
3♠ |
N |
♣K |
+1 |
170 |
|
|
21 |
27 |
|
41 |
Åland |
3♠ |
N |
♣A |
+1 |
170 |
|
|
15 |
14 |
|
Mama Letolas Initiativbyrå |
2♠ |
N |
♣K |
+2 |
170 |
|
|
15 |
14 |
|
42 |
Gävleborg 1 |
2♠ |
N |
♣K |
+2 |
170 |
|
|
12 |
9 |
|
En sexa skåne |
2♥ |
S |
♠8 |
+3 |
200 |
1 |
|
18 |
18 |
|
43 |
Team ÅmålKarlstad |
3♥ |
S |
♣A |
+1 |
170 |
2 |
|
19 |
24 |
|
Västergötland 1 |
1NT |
E |
♠T |
-1 |
100 |
|
|
11 |
11 |
|
44 |
Göteborg 1 |
3♦ |
w |
♠K |
= |
110 |
|
|
10 |
9 |
|
Simons vevare |
4♣ |
E |
♠T |
-2 |
200 |
7 |
|
20 |
24 |
|
45 |
The får fairytales |
2♠ |
N |
♣A |
+2 |
170 |
|
|
15 |
15 |
|
Västerbotten 1 |
3♠ |
N |
♣K |
+1 |
170 |
|
|
15 |
14 |
|
46 |
Sofia |
3♣ |
E |
♠T |
-2 |
200 |
|
|
22 |
35 |
|
Göteborg 3 |
4♥ |
S |
♠8 |
= |
420 |
6 |
|
8 |
13 |
|
47 |
Värmland-Dal 1 |
1NT |
E |
♥3 |
-1 |
100 |
5 |
|
9 |
5 |
|
Örebro 2 |
3♦ |
w |
♠K |
= |
110 |
|
|
21 |
24 |
|
48 |
Swiss/Swedish Juniors |
2♠ |
N |
♣A |
+1 |
140 |
|
|
7 |
4 |
|
Jönköping 1 |
3♠x |
N |
♣A |
+1 |
630 |
10 |
|
23 |
29 |
|
49 |
Göteborg 2 |
3♠ |
N |
♦K |
+1 |
170 |
|
|
18 |
20 |
|
Bohuslän-Dals BF 1 |
3♠ |
N |
♣A |
+1 |
170 |
|
|
12 |
10 |
|
50 |
Karlstadsola |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
8.50 |
|
BYE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|