Chairman's Cup > Swiss Qualifying > Round 14 > Board 17 Sön 26 at 18.30 - 19.30
Swedish Bridge Festival 2009
|
1 |
MRAGOWIA SI |
2♦ |
N |
♠6 |
+1 |
110 |
|
|
20 |
28 |
|
D1891 |
2♦ |
N |
♥A |
+1 |
110 |
|
|
10 |
12 |
|
2 |
Denmark Women |
2♣ |
E |
♣3 |
= |
90 |
|
|
14 |
15 |
|
Yellow |
2NT |
S |
♥3 |
+1 |
150 |
6 |
|
16 |
20 |
|
3 |
Capone |
1NT |
S |
♥8 |
= |
90 |
|
|
12 |
23 |
|
Sweden 1 |
3♦ |
N |
♥A |
= |
110 |
1 |
|
18 |
32 |
|
4 |
Bäst utan kort |
3♦ |
N |
♥A |
= |
110 |
|
|
19 |
14 |
|
Berik |
3♦ |
N |
♥A |
= |
110 |
|
|
11 |
1 |
|
5 |
Uppland 1 |
2♦ |
S |
♥8 |
+1 |
110 |
|
|
10 |
20 |
|
de Botton |
1NT |
S |
♥8 |
+2 |
150 |
1 |
|
20 |
35 |
|
6 |
Zmrzlina |
2♦ |
N |
♥A |
+1 |
110 |
|
|
17 |
22 |
|
Lerner |
3♦ |
N |
♥A |
= |
110 |
|
|
13 |
16 |
|
7 |
Team Malung |
2♣ |
E |
♣6 |
+1 |
110 |
|
|
10 |
2 |
|
Bokkhorn |
2♥ |
E |
♦3 |
= |
110 |
|
|
20 |
18 |
|
8 |
TopBridge |
2NT |
S |
♦9 |
= |
120 |
6 |
|
18 |
27 |
|
Magdalenas.se |
3NT |
S |
♥8 |
-2 |
100 |
|
|
12 |
16 |
|
9 |
IBPA Journalists |
2NT |
S |
♠5 |
= |
120 |
5 |
|
21 |
32 |
|
Buddha |
2♣ |
E |
♣3 |
= |
90 |
|
|
9 |
12 |
|
10 |
Katts Catch |
2♦ |
N |
♥A |
+1 |
110 |
|
|
7 |
6 |
|
Masdjävlar |
2♦ |
N |
♦2 |
+1 |
110 |
|
|
23 |
32 |
|
11 |
Skalman |
3♣ |
E |
♣3 |
= |
110 |
|
|
24 |
34 |
|
Snapphanarna |
2♣ |
w |
♦K |
-1 |
50 |
4 |
|
6 |
5 |
|
12 |
Tvåblomster |
3♦ |
N |
♥A |
= |
110 |
|
|
5 |
1 |
|
T.Bone |
3♥ |
E |
♠Q |
-2 |
100 |
|
|
25 |
34 |
|
13 |
IMPact |
3♦ |
N |
♥A |
= |
110 |
|
|
9 |
10 |
|
Jönköping Majstången |
3♦ |
N |
♥A |
= |
110 |
|
|
21 |
28 |
|
14 |
Gävleborg 2 |
2♦ |
N |
♠T |
= |
90 |
6 |
|
17 |
24 |
|
Bahaj |
4♠ |
N |
♥A |
-3 |
150 |
|
|
13 |
16 |
|
15 |
Lichtenstein |
2♦ |
N |
♥A |
+2 |
130 |
1 |
|
17 |
15 |
|
ZANG |
3♦ |
N |
♥A |
= |
110 |
|
|
13 |
7 |
|
16 |
Streamline |
2♦ |
N |
♠T |
+1 |
110 |
6 |
|
15 |
18 |
|
Kämpe |
3♣ |
w |
♣A |
= |
110 |
|
|
15 |
18 |
|
17 |
www.outboardcovers.se |
3♦ |
N |
♥A |
= |
110 |
1 |
|
11 |
21 |
|
Danmark |
1NT |
N |
♥8 |
= |
90 |
|
|
18 |
32 |
|
18 |
Yngve Sprätt |
3NT |
S |
♥8 |
= |
400 |
7 |
|
18 |
31 |
|
Linfröfors |
1NT |
N |
♣2 |
+1 |
120 |
|
|
12 |
22 |
|
19 |
Bridgelaget |
2♦ |
N |
♠T |
+1 |
110 |
|
|
20 |
29 |
|
Stockholm 2 |
3♦ |
N |
♦A |
= |
110 |
|
|
10 |
13 |
|
20 |
Greven |
3♣ |
E |
♣4 |
= |
110 |
|
|
7 |
7 |
|
Hedemora Quidditch |
3♦ |
N |
♥A |
= |
110 |
6 |
|
23 |
33 |
|
21 |
Örebro 1 |
3♣ |
E |
♣3 |
-2 |
100 |
|
|
9 |
0 |
|
MACH |
1NT |
S |
♥8 |
+3 |
180 |
2 |
|
21 |
19 |
|
22 |
Skara Sommarlag |
3NT |
S |
♠3 |
= |
400 |
7 |
|
17 |
33 |
|
ÖMBF 3 |
2♠x |
w |
♦K |
-1 |
100 |
|
|
13 |
27 |
|
23 |
Team Ivetofta sparbank |
2♥x |
E |
♠6 |
-2 |
300 |
|
|
17 |
24 |
|
Tooo Humble |
3NT |
S |
♥8 |
= |
400 |
3 |
|
13 |
16 |
|
24 |
Älgdräparn med Bärare |
2♦ |
N |
♥A |
+1 |
110 |
|
|
16 |
23 |
|
Knock-Out |
3♦ |
N |
♥A |
= |
110 |
|
|
14 |
19 |
|
25 |
De Omutbara |
3♦ |
N |
♠T |
= |
110 |
2 |
|
16 |
25 |
|
Helens Pojkar |
3♣ |
w |
♦K |
-1 |
50 |
|
|
14 |
20 |
|
26 |
Team Rackabajsere |
2NT |
N |
♥3 |
+2 |
180 |
2 |
|
8 |
7 |
|
Trio med Bumba |
2♥ |
E |
♠6 |
-2 |
100 |
|
|
22 |
29 |
|
27 |
Bridgekvist med ess |
3♣ |
E |
♣4 |
= |
110 |
|
|
13 |
5 |
|
Hälls Änglar |
2♣ |
E |
♠6 |
+1 |
110 |
|
|
17 |
13 |
|
28 |
Lom Kao |
3NT |
S |
♥8 |
+1 |
430 |
11 |
|
25 |
40 |
|
BURT |
3NT |
S |
♥8 |
-2 |
100 |
|
|
4 |
4 |
|
29 |
Gott och Blandat |
2NT |
S |
♣4 |
-1 |
50 |
|
|
6 |
7 |
|
ÖMBF 2 |
2♦ |
N |
♥A |
+2 |
130 |
5 |
|
24 |
34 |
|
30 |
Säfflås |
2♦ |
N |
♥A |
+1 |
110 |
|
|
25 |
46 |
|
Wales |
2♦ |
N |
♥A |
+1 |
110 |
|
|
1 |
0 |
|
31 |
Austnes |
3♣ |
w |
♠A |
-1 |
50 |
|
|
19 |
25 |
|
Mölnlycke |
2♥ |
E |
♠6 |
-1 |
50 |
|
|
11 |
12 |
|
32 |
Hulta |
2♠ |
N |
♥A |
= |
110 |
|
|
23 |
29 |
|
Latvia |
3♦ |
N |
♦6 |
= |
110 |
|
|
7 |
4 |
|
33 |
Last man standing |
2♠ |
N |
♥A |
+1 |
140 |
|
|
17 |
22 |
|
Masken sprack |
3♦ |
N |
♥K |
+1 |
130 |
|
|
13 |
15 |
|
34 |
S:t Arnold |
1NT |
N |
♥K |
+1 |
120 |
|
|
5 |
6 |
|
Team 112 |
2♠ |
S |
♥K |
= |
110 |
|
|
25 |
38 |
|
35 |
Stockholm 1 |
2NT |
S |
♥8 |
+2 |
180 |
2 |
|
21 |
20 |
|
Linder |
3♥ |
E |
♦3 |
-2 |
100 |
|
|
9 |
0 |
|
36 |
En sexa skåne |
2NT |
S |
♥8 |
-1 |
50 |
|
|
3 |
0 |
|
Trappar Upp |
3♦ |
N |
♥K |
= |
110 |
4 |
|
25 |
37 |
|
37 |
Slutspel |
2♥ |
E |
♦3 |
-1 |
50 |
|
|
14 |
20 |
|
ARLA |
2♦ |
N |
♥K |
+1 |
110 |
2 |
|
16 |
22 |
|
38 |
Blå Brickan |
3NT |
S |
♥8 |
-1 |
50 |
|
|
18 |
24 |
|
Åland |
2♦ |
N |
♥A |
+1 |
110 |
4 |
|
12 |
15 |
|
39 |
Team ÅmålKarlstad |
4♦ |
N |
♥A |
-1 |
50 |
|
|
12 |
14 |
|
Göteborg 4 |
2NT |
N |
♥K |
-1 |
50 |
|
|
18 |
24 |
|
40 |
Gävleborg 3 |
2NT |
S |
♠3 |
= |
120 |
|
|
17 |
15 |
|
Mama Letolas Initiativbyrå |
2NT |
S |
♠2 |
+1 |
150 |
1 |
|
13 |
7 |
|
41 |
Västergötland 1 |
3♦ |
N |
♥A |
+1 |
130 |
|
|
13 |
12 |
|
Bohuslän-Dals BF 2 |
3NT |
S |
♥5 |
+1 |
430 |
7 |
|
17 |
20 |
|
42 |
Skåne 1 |
3♦ |
N |
♥A |
= |
110 |
6 |
|
25 |
38 |
|
Simons vevare |
2♠ |
N |
♥A |
-3 |
150 |
|
|
5 |
7 |
|
43 |
ÖMBF 1 |
2NT |
S |
♣5 |
= |
120 |
5 |
|
19 |
20 |
|
Göteborg 1 |
2NT |
S |
♥8 |
-1 |
50 |
|
|
11 |
6 |
|
44 |
Gävleborg 1 |
2♠ |
N |
♥A |
-1 |
50 |
|
|
17 |
13 |
|
The får fairytales |
2♦ |
N |
♥A |
+2 |
130 |
5 |
|
13 |
5 |
|
45 |
Stockholm 3 |
2♥ |
E |
♠8 |
= |
110 |
|
|
24 |
41 |
|
Jönköping 1 |
4♠ |
N |
♥A |
-2 |
100 |
|
|
6 |
12 |
|
46 |
Swiss/Swedish Juniors |
3♦ |
N |
♠T |
= |
110 |
|
|
14 |
2 |
|
Karlstadsola |
2♦ |
N |
♠T |
+1 |
110 |
|
|
16 |
7 |
|
47 |
Göteborg 2 |
4♣x |
E |
♣3 |
-2 |
300 |
5 |
|
13 |
18 |
|
Värmland-Dal 1 |
4♣ |
E |
♦3 |
-2 |
100 |
|
|
17 |
24 |
|
48 |
Västerbotten 1 |
2♥x |
E |
♦3 |
-2 |
300 |
8 |
|
21 |
27 |
|
Göteborg 3 |
3♦ |
N |
♠T |
-1 |
50 |
|
|
9 |
7 |
|
49 |
Örebro 2 |
3♦ |
N |
♥A |
+1 |
130 |
6 |
|
16 |
27 |
|
Bohuslän-Dals BF 1 |
2♥ |
E |
♦J |
= |
110 |
|
|
14 |
22 |
|
50 |
Sofia |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
8.50 |
|
BYE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|